V letech 2011-23 mezi zajícem a tygrem

– zahráno celkem 124 představení pro děti
– zahráno celkem 43 představení pro dospělé

• Rodinné divadlo je nízkoprahové, ochotnické, sociální a komunitní. Jsme otevřeni bez předsudků spolupráci s novými členy.

• Hrajeme pro radost, zadarmo, za cestovné, za „do klobouku“, ale i za honorář. Na jaře a v létě jezdíme po naší vlasti, na podzim a v zimě hrajeme v art clubu Bokoffka v Buštěhradu.

• K dispozici máme 4 scény (železnou [3m], dvě dřevěné [1m a 3m] a papundeklovou [0,5m]).

• Používáme 6 druhů loutek (sádrovo-dřevěné maňásky [15cm] po panu Holubovi, hadrové maňásky [25cm] po panu Dvorském, dřevěné marionety [50cm] vyrobené na zakázku studenty SUPŠ, loutky [90cm] od praprapravnuka nejznámějšího českého loutkáře Matěje Kopeckého – principála cirkusu Praga Kopecký – Jana Kopeckého, loutky v nadživotní velikosti vyrobené mistrem Deutschou) a loutky vytisknuté na 3D tiskárně (autor/programátor Jindřich Stejskal).

• Rodinné divadlo bylo založeno v roce 2011 a navazuje na desetiletou tradici potulné herecké společnosti principála mr. Funga (realizace her v rámci loutkového divadla při Sokolu ve Velkých Popovicích, působení v loutkohereckém spolku Vnor a Duhová vrána). 2014-2019 divadlo hrálo v Libušské sokolovně cca vždy 4 hry ročně. Od roku 2019 jsme přesídlili do Buštěhradu.

• Mezi významné počiny divadla patří loutko-maňásko-činoherní inscenace Pixy (12 představení s účastí na 4 festivalech), která proběhla ve spolupráci s bezdomoveckým divadlem Ježek a čížek v letech 2008-2009 – jejíž obnovená premiéra proběhla ve spolupráci s principály Bohnické divadelní společnosti (Martin Učík) a Divadla LSD (Michal Kašpar) v roce 2013, dále uvedení hry Chyba (Václav Havel) a Padlá bohyně a pokorný vítěz a DIOS (Ladislav Klíma). Kolektiv divadla rovněž zpracoval takové klasiky jako je Malý princ či Pinocchio. Realizace divadla se děje v rámci metody divadla osvobození.

Loutky pro nás vyrábějí lidé z www.sups.cz, www.aa.cz/loutkynovotny a 3DPrintedMarionettes.