Marie Zelbová

Vystudovaná zdravotní sestra, u které převážil sklon ke kultuře, zejména k hudbě. Pracovala šest let jako asistentka manažerky v České filharmonii a po mateřské nastoupila do Ochranného svazu autorského, kde od roku 2010 licencuje hudební nosiče. Femme fatale. Má slabost pro talentované hudebníky, kteří dobře vaří. V dětství hrála v lidušce na housle, navštěvovala sólový a sborový zpěv a v oddíle Dívky táborového ohně hrála na kytaru smutné písně, které většinou začínaly od A mol. Píše knihu povídek o svojí excentrické hippie matce, s kterou vyrůstala na Žižkově a doufá, že knihu konečně dokončí. Součástí ansámblu je od roku 2017 a miluje ho, protože je to živý, stále se proměňující organismus, kde člověk potká zajímavé lidi, pozná nová místa a zažije nečekaná dobrodružství.

Markéta Kvizdalská
Vystudovala jsem střední výtvarnou školu Václava Hollara, mám dvouleté vyšší odborné studium na Pražské fotografické škole a absolvovala jsem dvouletý arteterapeutický výcvik. Výtvarným činnostem se věnuji jak pracovně, tak rekreačně. V poslední době pracuji v pomáhajících profesích. V Rodinném divadle působí již od roku 2016, sama mám dvě děti.

Paní Gege Huhu
V souboru působím od roku 2017. Rodinné divadlo je pro mě podhoubím dobré nálady, otevřenosti a tvoření bez hranic. Vyžívám se v hraní roztodivných zvířat v hrách pro děti a mou specialitou je nasazování pyje v Diosovi – hře pro dospělé.  

Jindřich Stejskal
Vzděláním i založením jsem sice technik a programátor, ale od malička mě zároveň fascinovalo divadlo, vše okolo malých i velkých loutek, loutkoherectví a hlavně pohádky. V Rodinném divadle se mi tak nějak podařilo všechny záliby spojit, protože jsem si koupil nejprve jednu a k veliké radosti všech členů domácnosti nakonec několik 3D tiskáren a nadšeně po večerech vymýšlím pohádky, modeluji, tisknu a maluji rozličné loutky a rekvizity pro divadlo (mrkněte na 3DPrintedMarionettes). Když k tomu připočtu zkoušky a představení se super divadelním kolektivem a vždy úžasným dětským publikem těžko si přát víc.

RnAPc. Multifresh
Amatérský divadelní a filmový herec, bývalý folklórní tanečník a americký fotbalista. Milovník hudby, multidimenzionálních prožitků a krásných žen. Divadelní svůdník, karmista, amatérský hinduista, verše-tepec, modelář, muzikant, čtenář a držitel titulu RnAPc. S Rodinným divadlem spolupracuji od roku 2018.

Ondřej Dobisík
Studuju hudební vědu na FF UK, na které se pokouším dostat do druhého ročníku. Baví mě hudba, která mě baví, kupříkladu 60s rock’n’roll, first-wave ska, renesanční polyfonie především 16. století, bulharsko-byzantské staroslověnské liturgické zpěvy, keltské pijácké písně, Eric Clapton, Míša Tučný a tradiční zpěvy sardinských pastýřů. Jinak přirozeně tíhnu k herectví a pivu, asi jako každý muzikant. Ve volném čase hraju závodně kuličky, hraju si s GNU/Linux nebo koukám na anime.

Honza Pařil
Divadlu se aktivně věnuji o února roku 2007, kdy jsem v A-studiu Rubín uvedl svoji autorskou one-man show WC STORY. V životě jsem vyzkoušel řadu profesí a činností (výtvarník, módní návrhář, technolog, tiskař, grafik, vydavatel, redaktor, fotograf, vizážista, barman…), ale nikdy jsem nezažil to, co na jevišti… V roce 2012 jsem založil Divadelní studio Žižkov. S Rodinným divadlem spolupracuji od roku 2013 a těším se na každý nový projekt…

Aleš Vymětal
Deset let jsem působil jako inspicient loutkového divadla ve Velkých Popovicích (v Sokole, takže Ni zisk, ni slávu!), paralelně rovněž v již zaniklých divadelních uskupeních Vnor a Duhová vrána. V roce 2011 kupuji maňásky i s oponou z 50. let – půdní nález po R. Dvorském a zakládám Rodinné divadlo. Vlivem předchozí spolupráce s bezdomoveckým divadlem Ježek a čížek a skutečnosti, že jsem vystudovaný sociální pracovník, razím v souboru, v rámci pravidel teatroterapie, metodu divadla osvobození.

Míša Nosková
Jsem sociální pracovnice, baví mě osvěta a boření mýtů o duševních nemocech. Ve svém životě chci poznávat nové lidi, být v přírodě, hrát si, cestovat, partyzánsky zahradničit, všude jezdit na kole, recyklovat a být šťastná. Divadlo je pro mě prostor bez hranic, kde můžu řádit a divočit.

Daniela Kapičková (In memoriam)
Pracuji jako lektorka češtiny, mám ráda její barevnost, jak se s ní dá pracovat a tvarovat jí. A divadlo – baví mě, ráda mluvím za loutky, ráda pomáhám v zázemí a těší mě sledovat, jak při hraní vzniká společný prostor, ve kterém se vzájemně propojíme. Mám ráda divadlo všeobecně a kromě toho přírodu, zvířata, děti a jejich smysl pro nesmysl, jsem náslunečná, bojím se adrenalinových sportů, nemám ráda lež, přetvářku, závist a násilí.

Jakub Balabán (In memoriam)
Dlouholetý člen RD, zakladatel a principál bezdomoveckého divadla Ježek a čížek.